DNY MĚSTA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2015

DNY MĚSTA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2015

Tradiční Dny města s bohatým programem proběhnou druhý zářijový týden. Meziříčany čekají akce, které z minulých ročníků dobře znají, ale i zcela nové. Těšit se mohou na koncerty, dětský divadelní festival i výstavy. Velkým lákadlem Dnů města pak bude gastronomie, která bude zaměřena na kuchyni států partnerských měst Valašského Meziříčí. Dny města vyvrcholí o víkendu 11. – 13. 9. 2015, kdy čeká návštěvníky výborný program v amfiteátru u zámku Kinských.

 

V pátek bude hlavní hvězdou srbská dechovka Boban i Marko Markovič Orkestar, jde o vůbec nejlepší a nejuznávanější srbskou dechovou kapelu. Amfiteátr však roztančí nejen balkánská dechovka, ale také Ondra Havlík alias En.dru, který se věnuje Beatboxu. Je dvojnásobným mistrem ČR a také vicemistr světa v loopingu. Další páteční hvězdou je kapela La3no Cubano z Bratislavy. Jejich vystoupení je směsí funky, raggae, jazzygroove a do toho všeho vetkávají špetku slovenského folklóru. Po celý páteční večer budou moci návštěvníci ochutnávat v amfiteátru srbskou kuchyni, dočkají se i pljeskavice a dalších skvělých specialit.

 

Sobotní program vypukne ve 13 hodin. Nabídne Visegradský dětský divadelní festival, Klobáskobraní i Tančírnu. Klobáskobraní pořádá Sdružení pro zachování tradic řeznického řemesla na Valašsku a Muzeum řeznictví. Lidé budou moci ochutnávat grilovací klobásy a dát hlas té, která je podle nich nejlepší. Spoustu zábavy pro děti i dospělé pak nabídne Visegradský dětský divadelní festival. Jeho celý program bude brzy zveřejněn na webové stránce www.festivalprodeti.cz

 

Výbornou zábavu nabídne Retroškola vsetínského Ohraďáku, se kterou se budou moci dospělí vrátit do 80. let. A zavzpomínat na branný výcvik nebo třeba na slib jisker. Jistě zaujme i řada skvělých slovenských divadel například slovenský fenomén divadlo PIKI a nebo v zahraničí velmi oceňovaný komik Adrián Ohrádka a jehoTeáter Komika.

 

Celkem je v rámci festivalu připraveno 9 divadelních představení. Pro děti je přichytán i pestrý doprovodný program.

 

 

 

Na akci mohou být pořizovány fotografie nebo audiovizuální záznamy. Svou účastí dáváte najevo svůj souhlas s focením a nahráváním vaší osoby. Fotografie a videa mohou být následně použity k další propagaci pořadatele.

Termíny

  • Po 7.9.2015 — Ne 13.9.2015

Místo konání

Amfiteátr

Pořadatel

Amfiteátr