Májová slavnost v parku

Májová slavnost v parku

Soutěže koní, taneční a hudební vystoupení, atrakce i jízda na ponících. Letošní 1. máj se ve Valašském Meziříčí ponese v duchu májových oslav tak, jak je Meziříčané pamatují z minulého století. Májová slavnost vypukne v parku u zámku Kinských v neděli 1. května 2016 v 9:30 hodin dopoledne.

 

Vrcholem programu budou soutěže koní, které začnou už 9:30 dopoledne a potrvají do 14 hodin. Soutěžit budou, podle spolupořadatelky Lenky Tůmové z Ranče za řekou z Mikulůvky, děti i dospělí: „Divácky nejatraktivnější bude tzv. křížkový parkour pro začátečníky a do 60 cm, startovat budou poníci i velcí koně. Těšit se můžeme také na parkour do 90 cm.“ Připraveny jsou ale i další zajímavé disciplíny, fandit můžeme při soutěži MiniMax, kdy musí koně postupně zdolávat překážku, která se v každém kole zvyšuje. Těšit se můžeme i na westernové vystoupení.

V rámci programu Májové slavnosti se představí také sympatická veterinářka Kamila Křupalová z Českého svazu ochránců přírody. Do parku přiveze živé sovy a dravce. Živou expozici doplní veterinářka poutavým vyprávěním ze života těchto zajímavých ptáků.

Odpoledne ožije pódium amfiteátru. Hned dvakrát se tady představí VSPT Bača, a to ve 14 a v 15 hodin. Pro děti je připravena velká herní zóna SVČ Domeček i oblíbené ježdění na ponících. 

Jak potvrzuje místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczkova, chybět nebude ani skvělá gastronomie: „Během Májové slavnosti můžeme ochutnat pravé domácí trdelníky, frgály, koláčky, grilované speciality, víno, mošty i výtečnou kávu. Tuto neděli oběd tedy vařit nemusíte, čeká vás v meziříčském parku.“

Májová slavnost bude probíhat od 9:30 do 16 hodin.

Ing. Gabriela Zelinková

 

 

Termíny

  • Ne 1.5.2016, 9:30

Místo konání

Amfiteátr

Pořadatel

Amfiteátr