POLSKI FILM & KOMEDIOGRAF

POLSKI FILM & KOMEDIOGRAF

POLSKI FILM & KOMEDIOGRAF

Premiéra nového českého filmu za účasti všech herců a vystoupení kabaretu Komediograf. Večer zahájí písničkářka Beata Bocek.

 

Kolik rolí hraješ, tolikrát jsi člověkem a když hraju sám sebe, jestě to neznamená, že jsem to já...Film o přátelství a absurditě hereckého života, balancujícího mezi realitou a iluzemi...

 

Čtyři známí čeští herci, spolužáci z brněnské JAMU, Matonoha, Liška, Daniel a Polášek si splnili dávný sen a rozhodli se natočit společný film. Projekt zafinancoval polský koproducent Glowacki, režie se ujal kolega Budař, produkce kolegyně Plod(á)ková a mohlo se začít. Počáteční idyla však rychle vzala za své. Snaha natočit Brno v Krakowě, Poláškova katolická víra, Danielův dvojník Havlát, Liškova špatná výslovnost a Matonohovy finanční machinace proměnily natáčení v boj o holé přežití uprostřed beskydských kopců.

 

Vstupné 100 Kč, přístupno od 15 let, předprodej vstupenek v informačním centru. Slevy ZTP a ZTP-P se neposkytují. Za nepřízně počasí se akce přesouvá do budovy kina.

 

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE K PŘEDPRODEJI VSTUPENEK

Předprodej vstupenek je zastaven na počtu 320, což odpovídá kapacitě sálu kina Svět, kam bude akce přemístěna za nepříznivého počasí. Pokud nebude pršet, proběhne doprodej dalších pěti set vstupenek na místě v pokladnách Amfiteátru od 17.30 hod. Program začíná v 19.00 hod.

 

 

AKTUÁLNĚ K POČASÍ

Podle posledních informací Českého hydrometeorologického ústavu - v pondělí večer ve Valašském Meziříčí pršet nebude! Dobrá zpráva!!!

 

 

TRAILER K FILMU


 

 

SCÉNKA Z POŘADU KOMEDIOGRAF


 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Valašské Meziříčí očekává herecké hvězdy na premiéře nového českého filmu

 

Letošní Valašskomeziříčské kulturní léto ozdobí bezesporu výjimečná akce. V pondělí 9. července od 19.00 hodin proběhne ve zdejším Amfiteátru premiéra snímku režiséra Marka Najbrta s názvem Polski film.

 

Na slavností uvedení filmové novinky do Meziříčí přijedou spolu s režisérem také scénáristé Benjamin Tuček a Robert Geisler, kameraman Miloslav Holman, mistr střihu Pavel Hrdlička a filmovými diváky zvlášť očekávaní herci Pavel Liška, Jan Budař, Tomáš Matonoha, Marek Daniel, Josef Polášek, Jana Plodková i jejich polští kolegové Katarzyna Zawadzka, Krzysztof Czeczot, či Marcin Kobiersky za doprovodu producentů Milana Kuchynky a jeho polského kolegy Grzegorza Madeje.

 

Ti všichni se teď s hotovým snímkem, který má za sebou mezinárodní festivalový křest v Karlových varech, vracejí k premiérovému uvedení na Valašsko, do míst, kde vznikaly exteriérové scény koprodukčního česko-polského filmu o přátelství i absurditě hereckého života, balancujícího mezi realitou a iluzemi. Velkorysým dárkem herců za loňskou pohostinnost je také vystoupení populárního Komediografu a v rámci doprovodného programu se představí i world-folková zpěvačka Beata Bocek.

 

Komediograf Pavla Lišky, Tomáše Matonohy, Marka Daniela a Josefa Poláška je bezesporu originálním představením, které nabízí nekonečně bláznivý coctail skečů, divokých scének, paradoxů i prostých nesmyslů. Program inspirovaný francouzským a německým kabaretem i prvorepublikovým humorem Jaroslava Haška, E. A. Longena a Vlasty Buriana v groteskním sestřihu písní, dramatických výstupů a klaunských čísel s nadhledem vypráví o naší blbé současnosti.

 

Beata Bocek je především textařkou, skladatelkou a zpěvačkou lyrických písní s duchovní i přírodní tématikou. Doprovází se na kytaru, harmoniku, ukulele, koncovku i mbiru a na premiéře snímku Polski film vystoupí s malou skupinou. Písničkářka pocházející z Dolního Žukova u Českého Těšína často ve své tvorbě využívá zvukomalebnosti polského jazyka a představí se zde i v roli česko-polské překladatelky. (pro)

 

Termíny

  • Po 9.7.2012, 19:00

Vstupné

100 Kč

Místo konání

Amfiteátr

Pořadatel

Amfiteátr

Obrázky