Filharmonie Bohuslava Martinů

Filharmonie Bohuslava Martinů

Program:
P. I. Čajkovskij – Polonéza z opery Evžen Oněgin (5´)
P. I. Čajkovskij – Labutí jezero (Úvodní téma a Valčík ze suity op. 20a) (10´)
P. I. Čajkovskij – Italské capriccio (15´)
A. P. Borodin – Polovecké tance (12´)

Dirigent: Chuhei Iwasaki → https://chuheiiwasaki.cz/

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska. Narodil se roku 1987 u rybího trhu Tsukiji v Tokiu. Od dětství se věnoval hře na housle, studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, na Pražské konzervatoři a na HAMU v Praze.

Chuhei Iwasaki spolupracuje s předními orchestry v České republice i na Slovensku: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF-Prague Philharmonia, Plzeňská filharmonie, Filharmonie Brno, Filharmonie Hradec Králové, Janáčkova filharmonie Ostrava, Štátna filharmónia Košice, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Jihočeská filharmonie, Západočeský Symfonický orchestr Mariánské Lázně atd. Od roku 2014 je pedagogem na Pražské konzervatoři, kde působí jako dirigent smyčcového orchestru, a mezi lety 2014 a 2018 byl šéfdirigentem Filmové filharmonie. V roce 2018 se stal šéfdirigentem Moravia Brass Band a mezi lety 2019 a 2021 byl stálým hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie. V letech 2016-2019 Chuhei Iwasaki působil v Divadle J. K. Tyla v Plzni a od roku 2019 diriguje ve Slezském divadle v Opavě. V současné době také působí v Hudebním divadle Karlín v Praze.

V květnu 2018 Chuhei Iwasaki debutoval na MHF Pražské jaro s Filharmonií Hradec Králové a svůj debut již měl i na MHF Špilberk v Brně. Od roku 2020 spolupracuje s festivalem MHF Dvořákova Praha, NF Smetanova Litomyšl, Svatováclavským hudebním festivalem a plzeňskými Smetanovskými dny. Od září 2021 je Chuhei Iwasaki  šéfdirigent Plzeňské filharmonie.

 

Předkapela:

Marco Čaňo a Cover Paradise
Představení projektu On the wave. Koncert, který se ponese na vlně dnešní světové pop music propletené s prvky klasické hudby, slibuje vpravdě jedinečnou show! Houslista Marco Čaňo a kapela Cover Paradise založená v roce 2017 představí cover verze nejznámějších světových melodií od Davida Guetty, Eda Sheerana, Michaela Jacksona, Ariany Grande, Aviciiho, Justina Biebera, Adele, Charlieho Puthe nebo Martina Garrixe. Současné populární songy se v jejich pojetí stávají mezigeneračním mostem postaveným z hudby na profesionálních základech. Jejich první cover Symphony ocenilo shlédnutím na Youtube více než 450 tisíc uživatelů z celého světa. V roce 2018 vydali své debutové album Cover Paradise.

 

Koncert se uskuteční v Amfiteátru, za nepříznivého počasí Kino Valmez.

Abonenti Koncertního předplatného vstupné 100 Kč.

Oficiální stránky filharmonie 

 

Termíny

  • Ne 5.9.2021, 15:00

Vstupné

na místě 200 Kč, v předprodeji 150 Kč

Místo konání

Amfiteátr

Pořadatel

Amfiteátr

Videa

Obrázky